dishwhashercleaning نکته ها و ترفندهایی برای نگهداری از ماشین ظرفشویی
وبلاگ

نکته ها و ترفندهایی برای نگهداری از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی که نیاز به شستن دستی ظرف ها را کم می کند اگر خراب شود جای خالی آن به خوبی محسوس می شود. مهمترین دلیلی که باعث می شود ظرفشویی شما با گذشت زمان آسیب ببیند، تصور شما درباره خراب نشدن ظرفشویی است. در صورتی که  ظرف ها را درست در ظرفشویی قرار بدهید و اصول نگهداری از ظرفشویی را بدانید باعث می شود آسیبی به آن نرسد. نکات زیر را به خاطر بسپارید تا مجبور به شستن ظرف ها با دست تان نشوید.

نکته های مهم نگهداری و مراقبت از ماشین ظرفشویی

لاستیک و چفت در ظرفشویی را بررسی کنید تا اگر پوسیدگی و خرابی وجود داشت آن را عوض کنید. نشتی از درب نه تنها اذیت کننده است بلکه زیان های مادی زیادی نیز با خود دارد. لاستیک درب ظرفشویی را با آب و پودر صابون تمیز کنید تا خوب بسته شود.

ظرف ها را درست درون ماشین ظرفشویی قرار دهید که به سبدهای ظرفشویی صدمه ای نزند. سبدهای ظرفشویی معمولا از مفتول های استیل پوشش داده شده اند که با پلاستیک ساخته می شوند و در اثر استفاده غلط از آن احتمال دارد صدمه ببیند. در صورتی که پوشش پلاستیکی سبدها از جایشان بیرون آمده باشند فلز زیر آن زنگ خواهد زند. در هر قسمتی که این اتفاق رخ بدهد به سرعت آن را بپوشانید.

هر دو سبد فوقانی و تحتانی یکسری چرخ و غلطک دارند که به آسانی عوض می شوند. حتی عوض کردن سبد ماشین ظرفشویی هم آسان است اما هزینه بر می باشد.

حتما عملکرد مواد شوینده و آبپاش ها را چک کنید. بررسی کنید که درب مواد شوینده محکم بسته شوند و در موقع شستشو باز نشود. حواس تان به هر نو نشتی ای باشد.

هنگامی که ماشین ظرفشویی شما کار می کند بررسی کنید که صداهای عجیب و غریب نمی دهد، به عنوان نمونه صدای ساییده شدن و خردشدن.

باقیمانده های مواد غذایی و یا شیشه های شکسته شده یا خرده استخوان در ناحیه پمپ می تواند منجر به بروز مشکلات جدی در فیلتر و پروانه دستگاه شود. در صورتی که هر نوع صدایی شنیدید کار را متوقف کنید و بررسی کنید مشکل از کجا می باشد.

نکته هایی درباره نگهداری از ماشین ظرفشویی

بررسی کنید که چفت درب نشتی نداشته باشد و درب تاب بر نداشته باشد. بررسی کنید فاصله سبدها از دو طرف مساوری باشد.

قطعات بزرگتر مانند تخته خرد کن و ماهی تابه را در بغل ها قرار بدهید و همینطور در سبد تحتانی قرار دهید چون امکان آبپاش بهتر می چرخد.

چاقوها را به دلیل مراعات ایمنی بیشتر به سمت پایین قرار بدهید و سایر قاشق و چنگال ها را رو به سوی بالا قرار دهید تا خوب شسته شوند.

برای تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی از جمله تعمیرات ظرفشویی بوش خود با تعمیرگاه مجاز بوش ما بعنوان نمایندگی تعمیرات بوش تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *