washingmachinebosch علت لرزش ماشین لباسشویی بوش و رفع آن
وبلاگ

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش و رفع آن

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش و رفع آن ، احتمال دارد لباسشویی شما در مدت چرخش خود با لرزش هایی همراه باشد و احتمال دارد این لرزش ها کم یا زیاد باشد ولی برای برطرف کردن مشکل لرزش ماشین لباسشویی موقع کار کردن راهکارهایی به شما بیان می کنیم. احتمال دارد یک راهکار در برخی از لباسشویی ها جواب بدهد و در برخی ندهد.

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش و رفع آن

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش و رفع آن در مدل های گوناگون ماشین لباسشویی به دلیل های مختلفی دچار لرزش می شوند و گاهی هم در برخی از این موارد شما می توانید به راحتی این مشکل را حل کنید، لباسشویی هایی که درب آنها از جلو باز می شود در مقایسه با لباسشویی هایی که درب آنها از بالا باز می شود بیشتر دچار لرزش می شوند، به این دلیل که این لباسشویی ها دور چرخشی پر سرعت تری دارند.

دلایل مختلفی سبب می شود که لباسشویی لرزش داشته باشد، و غالبا شما خود می توانید این مشکل را مرتع سازید، برای مثال به اولین چیزی که دقت می کنید سطحی باشد که ماشین لباسشویی بر روی آن قرار دارد که حتما باد کاملا مسطح باشد، دوم اینکه پایه های ماشین تنظیم باشد، سومین مرحله ای که چک می کنید نحوه قرار دادن لباس درون ماشین باشد که حتما باد تراز ماشین حفظ گردد.

جلوگیری از حرکت ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی چهار پایه دارند که در جلوگیری از لرزش ماشین بسیار مهم هستند، زمان راه اندازی لباسشویی باید هر چهار پایه هم تراز باشند. غالبا پایه ها چرخدار هستند تا هم تراز بشوند ، اما اگر چرخدار نباشند بایست به گونه ای دیگر آن ها را هم تراز کنید مثلا از کارتن یا چوب برای هم تراز کردن و متعادل کردن پایه ها استفاده کنید. علت لرزش ماشین لباسشویی بوش و رفع آن میتواند به میزان باری که درون آن قرار داده اید باشد و این موضوع را حتما کنترل کنید که بیش از حد مجاز لباس درون ماشین نریزید.

نحوه تراز ماشین لباسشویی

به طور کلی در صورتی که ماشین لباسشویی ها بیش از 2 یا 3 درجه به هر جهتی شیب داشته باشند، لرزش در موقع کار رخ می دهد. علت لرزش ماشین لباسشویی بوش و رفع آن را می توانید با یک بررسی بسیار ساده متوجه آن شوید تا پس از گذشت مدتی دچار خسارت سنگین از این بابت نشوید.

صدای ماشین لباسشویی بوش

یک پتوی بزرگ خیس شده می تواند در طول چرخش شستشو به یک طرف ماشین بچسبد، و این سبب نبود تعادل بار در لباسشویی می شود و ایجاد لرزش می کند. مثلا اگر چند تا حوله درون لباسشویی قرار دهید و وزن را دوباره اندازه بگیرید این مشکل برطرف می شود.

کمپانی تولید کننده این ایراد را با کمک قطعه ای که روی موتور می گذارند و دور موتور را اندازه می گیرد و میزان بار را در کل دیگ هنگام چرخش پخش می کند، برطرف کرده اند.

البته مقدار لباسهایی هم که درون لباسشویی قرار می دهید خیلی مهم می باشد، در صورتی که زیاد یا کم قرار بدهید هم سبب لرزش می شود. مثلا اگر یک شلوار لی را به تنهایی در ماشین قرار بدهید لرزش وجود خواهد داشت به آن باید چند تکه دیگر لباس اضافه کنید و اگر خیلی پر کردید، چند تکه از آن را بردارید.

برخی زمان ها نیز جا بجایی لباس ها فکر خوبی است، احتمال دارد شما لباس ها را توپ کرده باشید و به یک سو انداخته باشید که در این صورت با جابجایی محل لباس ها ایراد لرزش ماشین لباسشویی برطرف می شود.

پیچ ترانسلیت ماشین لباسشویی

به کار گیری از ماشین لباسشویی هایی که لرزش ندارند هم این مشکل را می تواند برطرف کند. مثلا لباسشویی بوش از تکنولوژی کاهش لرزش کمک می گیرد و اگر میزان دور چرخش بیشتر از اندازه باشد احتمال لرزش خفیف وجود دارد.

تراز كردن ماشين لباسشويي

برای انجام تعمیرات دقیق بر روی انواع مدل های لباسشویی بوش و سایر برندهای لباسشویی می توانید با نمایندگی تعمیرات بوش تماس بگیرید و مشکل خود را با همکاران ما در میان بگذارید. تعمیرکارهای ما که جزء بهترین تکنیسین های تعمیرگاه مجاز بوش هستند در سریعترین زمان به مشکل دستگاه شما رسیدگی خواهند کرد.

صدای زیاد ماشین لباسشویی

احتمال دارد حجم لباس هایی که داخل لباسشویی قرار داده اید بیشتر از اندازه باشد. بعد از ریختن لباس ها در لباسشویی باید به اندازه یک وجب دست بالای آبکش خالی باشد. از قرار دادن عروسک پولیشی و متکا با جنس طبیعی یا مصنوعی و پادری درون لباسشویی اجتناب کنید. از قرار دادن حوله حمام به تنهایی اجتناب کنید. حوله حمام باید با چند لباس کوچک و یا چند حوله دست و صورت دیگر درون لباسشویی قرار بگیرند.

جاگیری ماشین شما باید کاملا با زمین تراز باشد. احتمال دارد ماشین شما تراز نباشد، می توانید با رگلاژ پایه های زیر عملیات تراز کردن را انجام دهید.

در بعضی زمانها صداهای لباسشویی در موقع خشک کردن بر اثر برخورد سگک یا کمربند و یا دگمه های لباس به شیشه یا آبکش لباسشویی است.

احتمال دارد بلبرینگ های موتور لباسشویی خراب شده باشد.

احتمال دارد بلبرینگ های سه نظام یا دیگ لباسشویی ایراد داشته باشد.

احتمال دارد تسمه لباسشویی پوسیده و یا نیمه پاره شده باشد.

احتمال دارد پمپ تخلیه ماشین خراب شده باشد.

احتمال دارد فولی چرخشی لباسشویی خراب شده باشد.

احتمال دارد شفت آبکش لباسشویی خراب شده باشد.

احتمال دارد فنرهای نگهدارنده یا کمک فنرها یا پایه های لرزش گیر خراب شده باشد.

احتمال دارد وزنه های مهار کننده صدمه دیده باشد. لباسشویی شما دست کم دو سال یکبار نیاز به سرویس دوره ای و آچار کشی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *